X Menu sluiten

Taal

Achter de schermen bij... Evi

Al van jongs af aan wist Evi van Raalte dat ze bij de politie wilde werken. Inmiddels vervult ze die droom als projectleider Ondermijning bij politie district Twente. “Door mijn visuele beperking kan ik geen wapendragende functies uitvoeren, maar dat heeft me er nooit van weerhouden om iets bij te dragen. Er zijn zoveel andere manieren om verschil te maken.”

Van droom naar samenwerking

Tijdens haar afstuderen in 2024 kreeg Evi de kans om een training te ontwikkelen voor het herkennen en signaleren van drugslocaties. “We hebben toen een echt drugslab nagebouwd, met in beslag genomen materialen van de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO). Dat mocht alleen op een goed beveiligde locatie en daarvoor is de Twente Safety Campus (TSC) natuurlijk ideaal.”

De samenwerking met de campus groeide uit tot Syndru, een pilot-trainingsfaciliteit waar professionals realistische scenario’s oefenen. “De TSC maakt het mogelijk om theorie en praktijk te combineren. Hun terrein biedt precies de ruimte en veiligheid die we nodig hebben.”

Geen dag hetzelfde

Een vaste werkdag kent Evi niet. “De ene dag geef ik trainingen of zit ik in overleg, de andere dag ga ik mee met diensten. Dat helpt me beter begrijpen wat er speelt in het veld en ik leer er zelf ook van.” Die afwisseling past haar goed. “Mijn rol is niet in beton gegoten en dat vind ik juist leuk. Je krijgt de vrijheid om te bedenken, te proberen en te verbeteren.”

Samen sterker

Ondermijning bestrijden vraagt samenwerking. “Drugslabs kunnen overal opduiken: in een woonwijk of in het buitengebied. Daarom werken we samen met gemeenten, provincies, omgevingsdiensten en de brandweer. Eigenlijk met iedereen die buiten werkt en iets verdachts kan tegenkomen.”

Wat Evi belangrijk vindt, is dat praktijkervaring meteen wordt vertaald naar de training. “Bij de ontdekking van een lab halen we er direct leerpunten uit. Die verwerken we in de volgende oefening op de campus.”

Vertrouwen en werkplezier

De samenwerking met de Twente Safety Campus ervaart ze als inspirerend. “Het terrein nodigt uit om buiten de gebaande paden te denken. Je kunt er experimenteren, fouten maken en leren. De sfeer is open en iedereen denkt mee. Dat maakt het leerzaam én leuk.”

Wat haar het meest motiveert? “Als collega’s na een training scherper en zelfverzekerder teruggaan naar hun werk, weet ik dat het zin heeft wat ik doe.”

Vraag vrijblijvend informatie aan voor één van onze arrangementen!